FAQ

Zadaj pytanie osobiście!

Jeżeli w poniżej zawartym materiale nie znalazłeś dla siebie odpowiedzi, prosimy Cie o kontakt mailem. Odpowiemy na każde Twoje pytanie w najbliższym możliwym terminie.
pytanie@swopper.info.pl lub wyślij sms z Twojej komórki o haśle „swopper” na numer 0601 800 900 zadzwonimy do Ciebie osobiście.

 

Czy mogę siedzieć cały dzień bez oparcia?

O wiele, wiele lepiej i dłużej, niż myślisz! "Swopper" jest tak skonstruowany, że siedząc na nim osoba może robić to, do czego została stworzona – do poruszania się. Bieganie, chodzenie, schylanie i wyciąganie się są przecież podstawowymi , wrodzonymi ruchami homo sapiens. Przy żadnym z tych ruchów nie ma potrzeby podpierania się! Dlatego też na „Swopperze” również nie ma takiej potrzeby, jak długo osoba na nim siedząca porusza się. Można to ująć w ten sposób: swoppowanie to jogging na siedząco.
Jeżeli na zwykłych krzesłach musimy siedzieć sztywno, to niezbędne jest oparcie. Mięśnie pleców nie zostały stworzone do wielogodzinnego spędzania w takiej pozycji. Jeżeli tego rodzaju spędzanie czasu pracy i nauki jest konieczne, to oczywistą konsekwencją tego są napięcia mięśni i ból pleców. I jeszcze dodatkowo poprzez podpieranie „ zwalniamy“ nasze mięśnie z pracy, aż stają się one coraz słabsze i coraz słabiej spełniają swoją rolę, do której zostały stworzone: utrzymywania człowieka w pozycji pionowej i podtrzymywanie kręgosłupa.
Na "swopperze" Twoje plecy pozostają zawsze aktywne i w ruchu. Lekkie, ale stałe ruchy wyrównawcze, niezbędne dla utrzymania równowagi na „swopperze” powodują, że różne grupy mięśni stale są obciążane i odciążane. Plecy pozostają w ten sposób w formie i elastyczne, a Ty czujesz się cały dzień świeżo i aktywnie.
Najważniejsze: Ruch jest najlepszą receptą na bóle pleców!

Czy dostępny jest również swopper na kółkach?

Tak! "Rolling swopper" jest nowym aktywnym meblem z kółkami, który w bardzo krótkim czasie stał się bestsellerem dostępnym dla wszystkich klientów w Niemczech i zagranicą. Jest idealny dla wszystkich, którzy chcą się przesiąść na najzdrowszy sposób siedzenia na świecie i dla tych, którzy pokonują krótkie odcinki drogi przy długich biurkach. Wszystkie zalety „swoppera“ w walce z bólem kręgosłupa i zesztywnieniem mięśni, jak również większą dawkę ruchu, przyjemność i fitnessu na codzień, oferuje w pełnym zakresie również model "rolling swopper".
"Rolling swopper" poszerza zakres zastosowania „swoppera“. Wiele miejsc pracy w biurze ustawionych jest w taki sposób, że krótkie odcinki – np. od biurka do stolika z komputerem do pokonywania są na krześle. Ponieważ nie każde biuro można zorganizować bardziej ergonomicznie, a i my niechętnie pozbywamy się naszych nawyków, tak więc proponujemy Wam rewolucyjną wersję „swoppera” na kółkach.

Jaka jest prawidłowa pozycja siedzenia?

Jeżeli jesteś akurat na etapie przyzwyczajania się do „swoppera“ – i od czasu do czasu odczuwasz w plecach „szczypanie“, przyjmij to za dobrą monetę. Po prostu może do tej pory nieużywane i uśpione mięśnie budzą się do życia…, a najlepszą rzeczą, którą można wtedy zrobić, to dynamicznie poodchylać i poruszać się we wszystkich kierunkach. Przez to spowodowane zostanie lepsze ukrwienie mięśni i odtransportowane zostaną szkodliwe substancje. Generalnie obowiązuje zasada: większa dawka ruchu jest najlepszą receptą na ból pleców.
Oraz koniecznie odwiedź Akademię Aktywnego Siedzenia, by poznać efektywne metody ułatwiające wprowadzenie w Twoje Życie nowych, pozytywnych nawyków!

Siedzenie "swoppera"jest twarde...

Jeżeli czujesz przy siedzeniu guzy kulszowe, to jest to znak, że pozostawałeś zbyt długo w bezruchu. Wstań na krótko, lub poruszaj miednicą w różnych kierunkach. Doświadczenie pokazuje, że po krótkim okresie przyzwyczajania się do "swoppera", nie czuje się już guzów kulszowych.

Czy obicie "swoppera" można zdejmować?

Wprawdzie obicie „swoppera” da się zdjąć, ale chcemy Ci to odradzić. Nasz dział tapicerski stosuje specjalną technikę naciągania obicia na siedzenie „swoppera” bez kleju. Ta sztuka osobom z zewnątrz może się nie udać. Ogólnie można powiedzieć, że nie jest konieczne zdejmowanie obicia w celu jego czyszczenia. Materiał alcantara jest tak łatwy w pielęgnacji, że w zupełności wystarczy wilgotna gąbka z niewielką ilością pianki czyszczącej (środek nie może zawierać chloru), aby usunąć plamę. Krótka instrukcja dotycząca pielęgnacji dołączona jest do każdego „swoppera“. Bardziej wyczerpującą informację dotyczącą sposobu czyszczenia chętnie doślemy.

Dlaczego „swoppowanie” ma być dobre?

"Swoppowanie" wzmacnia mięśnie pleców i wspomaga „odżywianie” krążków miedzystawych. Poprawia krążenie zwrotne w kończynach dolnych Osoba siedząca na „swopperze“ cały dzień czuje się lekko i wspaniale. Na Swoperze siedzi się „automatycznie” prosto i „aktywnie” co zapobiega bólom kręgosłupa. Główną zaletą "swoppera" jest przede wszystkim to, że praktycznie w czasie siedzenia w pracy robi się coś pożytecznego dla zdrowia! Trening zdrowotny oraz fitness w życiu codziennym.

Jak długo ważna jest gwarancja na „swoppera“?

 "Swopper" posiada trzy pełne lata gwarancji. W tym czasie „swopper”, u którego wykryto błędy, zostanie bezpłatnie zreperowany lub wymieniony – oczywiście jeżeli błąd wystąpił z naszej winy.
 

Czy "swopper" odpowiada normom DIN?

"Swopper" z oparciem odpowiada obowiązującym biurowym normom europejskim PrEN 13761 (1999), EN 1022 (1996) i EN 1728 (2000). Swopper otrzymał oznaczenie GS według norm EN 1022 i EN 13671 dla krzeseł biurowych.
Swopper jest najnowocześniejszym i innowacyjnym stołkiem świata, którego właściwości zostały już dawno naukowo potwierdzone.
A więc każdy pracodawca, który zastosował swoppera na stanowisku pracy, znajduje się na najwyższym poziomie wiedzy czy techniki i czyni dla swoich pracowników więcej, niż ujmują to normy DIN.

Czy istnieje też wersja "swoppera" dla dzieci i młodzieży?

 Tak! Ruch dla dzieci i młodzieży jest tak samo ważny jak dla dorosłych. Sztywne siedzenie to katastrofa dla młodych kręgosłupów! Dlatego oferujemy teraz również „swoppera – Junior“, który wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu młodych ludzi na ruch. Ma on trochę krótszą i bardziej miękką sprężynę i został skonstruowany dla dzieci o wadze 25-50 kg. W każdej chwili może być przekształcony w „swoppera“ dla dorosłych. Dla zdrowych pleców od zaraz!

Czy można kupić „swoppera" też z innym obiciem?

 Tak, w zasadzie z każdym, jaki Ci się podoba. Chętnie spełnimy każde Twoje życzenie dotyczące obicia – wykonamy je z Twojego ulubionego materiału, z logo firmy – o ile materiał będzie się do tego nadawać.

Czym różni się Swopper od piłki gimnastycznej?

 Swopper posiada nastepujące zalety:
- Swopper daje wiecej poczucia bezpeiczeństwa. Daje więcej stabilności. Nie wysuwa się, nie może pęknąć
- W Swopperze można dokonać wielu indywidualnych ustawień: wysokość siedzenia, twardość sprężyny i kąt wychylenia.
-Swopper posiada bardzo przyjemne siedzisko- piłka gimnastyczna jest z PVC.
-Swopper jest atrakcyjny, zabiera mniej miejsca niż pilka i można go łatwiej dopasować w przestrzeni biurowej, czy domowej. Przyciąga wzrok, nadaje ton.
- Swopper ma ponadczasowy, innowacyjny i oryginalny design, który można w zabawny sposób wprowadzić w każdą przestrzeń życiową.
- Swopper nosi oznaczenie „GS” to znaczy odpowiada Geräte-Sicherheitsgesetz, GSG( Prawo Bezpieczeństwa Urządzeń), może być stosowany wszędzie tam, gdzie się siedzi.

Czy pracodawca powinien finansować zakup swoppera?

Wielu pracodawców ponoszą koszty, w ramach profilaktyki zdrowotnej, zakupu Swoppera dobrowolnie lub na skutek prośby pracownika. W rezultacie końcowym amortyzują się koszty zakupu poprzez „zaoszędzony” dzień na zwolnieniu pracownika.
W innym przypadku: chodzi o Twoje dobre samopoczucie i Twój kręgosłup, każdego dnia, przez wiele długich godzin. W każdym razie Swopper jest opłacalną inwestycją w Twoje zdrowie.

Czy może Swopper być stosowany jako pomoc w pozycji stojącej?

 Nie. Swopper jest zaprojektowany, abyś mógł siedzieć i jednocześnie pozostać w ruchu, nie jako pomoc w staniu.
Pomoc w pozycji siedzącej znajduje się w procesie rozwoju poszerzonego programu Firmy Aeris.

Czy siedzenie na Swopperze daje radość?

 Absolutnie Tak!

Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.

© Aeris  |  © Marek Juszczak