Pytania i odpowiedzi

Znajdziesz tu odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Swoppstera.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, chętnie służymy pomocą. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Od jakiego wieku dziecko może używać Swoppstera?

Swoppster może towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat do końca szkoły podstawowej. Dzięki regulacji do góry i na dół „rośnie” wraz z dzieckiem.
Jednocześnie można łatwo zmienić naprężenie sprężyny, by dopasować je do wagi dziecka (maks. 50 kg), jak również stopień wychylenia w dwóch dogodnych zakresach.
Poniższa tabela pomoże określić parametry siedziska odpowiednie do wagi, wieku i wzrostu użytkownika.
Swoppster jest właściwie ustawiony wtedy, kiedy dziecko doskonale się na nim czuje !
Gdy dziecko wyrośnie z „wieku Swoppstera”, może nadal zdrowo siedzieć w ruchu – na Swopperze ze sprężyną typu SMALL, której zakres jest dopasowany do masy ciała 40–80 kg.

Wszystkie wartości są przybliżone. Proszę zwróć uwagę na indywidualne potrzeby dziecka.

Ustawienie wysokości

Za pomocą dźwigni pod siedziskiem, jednym łatwym ruchem, można dopasować wysokość. Dobrze, by kąt między udem a podudziem wynosił ok. 90 stopni. Dopiero po ustawieniu wysokości siedziska ustawiamy wysokość biurka.

Ustawienie sprężyny ruchu pionowego

Naprężenie sprężyny można dopasować do ciężaru ciała dziecka – lub do tego, w jaki sposób chce się ono poruszać. W przypadku dziecka o niewielkiej wadze, aby uzyskać maksymalny ruch pionowy, przestaw dolne pokrętło maksymalnie do dołu. Jeśli dziecko jest większe lub/i chcesz zmniejszyć ruch pionowy, przekręć dolne pokrętło do góry. Optymalne ustawienie to takie, w którym dziecko jest w stanie łatwo wymusić ruch pionowy, a jednocześnie siedzi z postawionymi nogami.

Zakres wychylenia bocznego

Elastyczność wychylenia bocznego Swoppstera jest ważna dla większej ruchomości w czasie siedzenia. Istnieją 2 możliwości ustawienia w zależności od wagi.
Swoppster jest dostarczany z ustawieniem elastyczności „basic flex” – dla dzieci o wadze od 30 do 50 kg. W celu dopasowania wychylenia bocznego do potrzeb dziecka ważącego od 15 do 30 kg obróć Swoppster podstawą do góry, odkręć przykrywkę podstawy lekko na lewo i wyciągnij ją. Wyciągnij elastyczną obręcz i włóż ją odwrotnie. Aby się upewnić, sprawdź, czy widoczny jest napis „soft flex”. Nasadź przykrywkę podstawy i mocno dokręć. Gotowe!

Kiedy założyć kółka, a kiedy nieruchome „stópki”?

Nieruchome „stópki” są zalecane w przypadku małych dzieci, ale nie tylko. Przydadzą się także wtedy, gdy w pokoju przebywają raczkujące dzieci, gdy podłoga jest śliska, gdy w okolicy drzwi znajdują się schody lub gdy dziecko jest wyjątkowo aktywne czy niespokojne. Masz 2 możliwości indywidualnego dopasowania siedziska w zależności od wieku dziecka, jego potrzeby ruchu, dojrzałości i warunków otoczenia.
O tym, czy Twoje dziecko może już używać Swoppstera z kółkami, możesz zdecydować tylko Ty sam. Swoppster z kółkami nie jest jeżdżącą zabawką. Firma Aeris nie bierze odpowiedzialności za niewłaściwe użytkowanie.

Aby zamienić kółka na nieruchome „stópki”, postaw Swoppstera do góry podstawą. Wyciągnij kółka, a następnie włóż nieruchome „stópki” – wsuwaj je do momentu, kiedy „wskoczą”. „Stópki” muszą być ustawione na zewnątrz. Zamiana „stópek” na kółka przebiega w odwrotny sposób. Zarówno uniwersalne kółka, jak i nieruchome „stópki” nadają się do wszystkich rodzajów podłóg. Ze szczególną ostrożnością należy traktować delikatne podłoże, np. parkiet. Zalecane jest użycie naklejanych filcowych ochraniaczy na „stópki”.

Czy istnieją Swoppstery w innych kolorach?

Nie. Podczas pracy nad Swoppsterem przedstawiliśmy dzieciom wiele różnych kolorów i kombinacji. Głosowanie jednoznacznie wygrały cztery kolory.
Swoppster służy dzieciom w najbardziej intensywnej fazie rozwojowej. Jasny kolor ma największe szanse podobać się przez ten cały okres. Poza tym wiele pokojów dziecięcych jest urządzonych bardzo kolorowo, więc spokojna kolorystyka może wnieść w tę dziecięcą przestrzeń odrobinę harmonii.

W jaki sposób usunę zabrudzenie z pokrycia Swoppstera?

Siedzisko bardzo łatwo wyczyścić. Zabrudzenia pokrycia powinno się usunąć natychmiast, najlepiej mokrą szmatką, a w razie silnego zabrudzenia – szmatką z odrobiną mydlanej piany. W podobny sposób czyścimy podstawę i pozostałe elementy.

Ile trwa gwarancja na Swoppstera?

Gwarancja na Swoppstera to 3 lata od daty dostawy. Z gwarancji wyłączone są: naturalne zużycie ruchomych, ścierających się elementów (np. pokrycia siedzenia), jak również uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem. Prosimy o zachowanie dowodu zakupu przez cały okres gwarancji. Po ekspertyzie produktu firma Aeris gwarantuje bezpłatną naprawę lub wymianę – bez kosztów przesyłki.

Ważne: Swoppster jest bezobsługowy. Własne naprawy lub wszelkie zmiany powodują utratę gwarancji.

Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.

© Aeris  |  © Marek Juszczak