Badania i ekspertyzy

„The Wall Street Journal” – The Best Active Office Chairs

Najlepsze aktywne krzesła biurowe

Trzeciego października 2013 r. Swopper i Muvman były tematem wydania drukowanego i elektronicznego amerykańskiego „Wall Street Journal” – jednego z najważniejszych czasopism informacyjnych. Nasze produkty, przedstawione przez wybitnego tancerza i eksperta od ruchu, zostały szczególnie pozytywnie ocenione i polecone.
Tu znajdziesz cały artykuł

„Wielki fotel szefa nie jest już modny! Nie można na nim efektywnie pracować”

Pod względem fizjologicznym, medycznym i treningowo-metodycznym to Swopper jest najwłaściwiej zaprojektowany. Doskonale, że ma różne możliwości ustawień –każdy może dopasować sposób dynamicznego siedzenia do swoich potrzeb.

prof. dr Thomas Wessinghage, lekarz, dyrektor Medical Park AG Bad Wiessee, wykładowca Wyższej Szkoły Profilaktyki i Zarządzania Systemem Zdrowia.

„Więcej zdrowych kręgosłupów ze Swopperem!”

Swopper odgrywa ważną rolę w opiece nad zdrowym kręgosłupem.

dr Dieter Breithecker, kierownik Niemieckiej Grupy Roboczej do spraw Promocji Zdrowej Postawy i Ruchu w Wiesbaden.

„Oszczędzanie się szkodzi!”

Niedostateczna ilość ruchu jest powodem wielu ostrych i chronicznych problemów kręgosłupowych. Wprowadzenie ruchu w życie codzienne, w szczególności do biur, to bardzo skuteczny wkład w profilaktykę.
Swopper umożliwia wyjątkową kombinację siedzenia i ruchu. Dlatego używam go w moim gabinecie.

dr Christian Kinast, specjalista ortopedii i chirurgii w Monachium

„Pozytywne działanie bez lekarstw i operacji!”

Długoterminowe badania grupy badawczej socjologii pracy i technologii projektowania (FGAT), FH Hamburg, pod kierownictwem prof. dr. Detleva Krügera:
Wyniki badań jednoznacznie pokazują pozytywne odziaływanie Swoppera, zwłaszcza że w czasie badań nie stosowano u pacjentów żadnych terapii, lekarstw, operacji, masaży czy gimnastyki w celu zlikwidowania bólów pleców.
Te wyniki dają dużo do myślenia.

„Swopper dba o zmianę pozycji”

Zdrowy kręgosłup potrzebuje wiele ruchu. Ruch w pozycji siedzącej znaczy: częste zmiany pozycji. Swopper dba o ciągłą zmianę pozycji siedzącej i w ten sposób przyczynia się do zdrowia kręgosłupa.
dr Bernd Reinhardt, ortopeda i honorowy przewodniczący niemieckiego Stowarzyszenia Szkół Kręgosłupa (Rückenschulen BdR e.V.)

„Więcej niż dwa razy więcej ruchu”

Raport prof. dr. Dietmara Schmidtbleichera (Uniwersytet we Frankfurcie nad Menem) dotyczący Swoppera:
Swopperw idealny sposób spełnia wszystkie wymagania wobec właściwie zorganizowanego miejsca pracy, uwzględniającego potrzebę ruchu. Empiryczne analizy udowodniły, że stworzone przez Swoppera możliwości ruchowe są średnio ponad 2 razy większe w porównaniu do zwykłego krzesła biurowego.

„Swopper trenuje wszystkie zmysły”

Badanie wykonane pod kierownictwem dr. Dieter Breitheckera przez Niemiecką Grupę Roboczą do spraw Promocji Zdrowej Postawy i Ruchu w Wiesbaden:
Swopper podąża za każdym ruchem ciała i jednocześnie stymuluje je do zmiany pozycji.
Dynamiczny styl siedzenia na Swopperze aktywuje w szczególności funkcje równowagi i ruchu, dzięki czemu nasz zmysł propriocepcji jest podawany kompleksowemu treningowi – a to ważna podstawa uzyskania lepszej uwagi i koncentracji.

„Ruch jest najlepszym przyjacielem kręgosłupa”

Poruszasz się – to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla zdrowia kręgosłupa.
To szczególnie ważne dla osób siedzących nagminnie przy biurku. Aktywne siedzenie to klucz do sukcesu. Dobre są nie anatomicznie ukształtowane krzesła ze sztywnym podparciem lędźwiowym, lecz… twarde stołki lub ruchome siedziska, takie jak Swopper czy piłka rehabilitacyjna.

dr Martin Marianowicz, autor książki Ukrzyżowani. Dlaczego 80% operacji kręgosłupa jest zbędnych?, wyd. Arkana Randomhouse GmbH Monachium

„Najzdrowszy styl siedzenia!”

Aparat ruchu jest w dzisiejszych czasach traktowany jak niechciane dziecko. Jesteśmy stworzeni po to, by się poruszać, ale zmusza się nas do ciągłego siedzenia. Nie było tego w planach matki natury.
Podczas biegania naturalnie obciążasz i odciążasz krążki międzykręgowe. Ale w trakcie długiego siedzenia następuje ich kompresja, kompresja i jeszcze raz kompresja.
Jeżeli musisz dużo siedzieć, powinieneś robić to aktywnie, a nie pasywnie.
Standardowo siedzimy na krześle biurowym z podparciem „aż po sufit”. Siedzenie w ten sposób jest bardzo szkodliwe, ponieważ prowadzi do zaniku mięśni przykręgosłupowych.
Na krześle biurowym Swopper jesteś zmuszony do aktywnego siedzenia. W ten sposób wykonujesz ciągłą gimnastykę pleców, niezależnie od tego, co w danym momencie robisz: piszesz na klawiaturze, używasz myszki, porządkujesz dokumenty. Mięśnie Twoich pleców są przez cały czas aktywne, a Ty nawet tego nie odczuwasz.
Jest to najlepszy i najzdrowszy sposób siedzenia!

dr Michael Spitzbart, ekspert do spraw zdrowia

„Udany pomysł na siedzenie!”

Z neurofizjologicznego punktu widzenia uważam Swoppera za najbardziej udany pomysł.
Zapewnia to wszystko, co zalecają terapeuci swoim zagrożonym bólem pacjentom – do tej pory profilaktyka medyczna nie odniosła jednak większego sukcesu.
Gdy siedzisz na Swopperze, jesteś zauroczony jego działaniem. Ja też borykam się z chronicznymi bólami pleców i jestem przekonany do koncepcji Swoppera. Obecnie używam 2 Swopperów: jednego w domu, a drugiego w pracy.

prof. dr nauk med. Manfred Zimmermann, Heidelberg

Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.

© Aeris  |  © Marek Juszczak