Pytania i odpowiedzi

Jaka jest różnica między zwyczajnym wysokim taboretem a siedziskiem stojąco-siedzącym Muvman?

Do tej pory wysokie siedziska zmuszały do pewnego kompromisu: pozwalały na siedzenie wysoko, ale były niestety ograniczone funkcjonalnie. Wiele z nich to meble chwiejne, niestabilne, funkcjonujące tylko na pewnej wysokości, wymuszające niekorzystną odległość od biurka, prowokujące garbienie się i mające niewygodne siedzisko. Muvman daje nowe możliwości siedzenia na różnych wysokościach. Jest doskonały do ergonomicznego siedzenia na różnych wysokościach przy regulowanych biurkach, pulpitach, w recepcji, punktach informacyjnych itp.

W jakich miejscach mogę używać Muvmana?

Wszędzie tam, gdzie wskazane jest siedzenie na różnych wysokościach: przy regulowanych biurkach, pulpitach, w recepcji i punktach informacyjnych, jak również podczas prasowania czy gry na instrumentach muzycznych. Muvman zapewnia wygodne siedzenie w dużym zakresie wysokości: pomiędzy 51 a 84 cm, a w wersji HIGH – między 60 a 93 cm!

Dlaczego Muvman jest taki stabilny i nie ślizga się po podłodze?

Ponieważ wykorzystuje kilka innowacyjnych rozwiązań zapewniających właściwą pracę Twojego kręgosłupa i stabilność. Dzięki specjalnie skonstruowanemu przegubowi u podstawy „Muvzone” i antypoślizgowej podstawie możliwy jest harmonijny i płynny ruch w zakresie 360 stopni, stabilny i bezpieczny.

Co oznacza określenie „inteligentne siedzisko” w opisie Muvmana?

Siedzisko Muvman jest wyposażone w opatentowaną technologię Flexzone®. Wybrzuszona powierzchnia siedziska ustawia miednicę we właściwej pozycji, a jego miękki brzeg łagodzi strefę nacisku (nacisk ten jest szczególnie odczuwalny podczas siedzenia na innych wysokich stołkach.)

Mam wrażenie, że Muvman jest dla mnie za niski. Czy istnieje jeszcze wyższe siedzisko?

Tak, dla wysokich osób istnieje wersja Muvman HIGH ze specjalnie wysokim teleskopem – o zakresie wysokości od 60 do 93 cm.

Dlaczego kolumna środkowa Muvmana jest pochylona do przodu?

Kolumna środkowa Muvmana jest pochylona 4 stopnie do przodu, abyś mógł automatycznie usiąść prosto, a Twój kręgosłup przyjął naturalną formę litery „S” dzięki właściwemu ułożeniu miednicy. W ten sposób możesz zdrowo siedzieć na każdej wysokości.

Mechanizm jest taki: im wyżej siedzisz, tym większa część ciężaru ciała przenosi się na stopy. Taki układ sił pochyla ciało do tyłu, co automatycznie prowadzi do garbienia się.
Muvman – poprzez lekkie pochylenie kolumny środkowej – równoważy ten negatywny układ sił i zapobiega tzw. kifotyzacji.

Czy istnieje Muvman z kółkami?

Nie, ponieważ Muvman nie potrzebuje kółek. Dzięki możliwości bocznego wychylenia bezpiecznie sięgasz dość daleko. Poza tym jest lekki (9 kg) i ma wygodny uchwyt do przenoszenia – zabierzesz siedzisko tam, gdzie go właśnie potrzebujesz.

Czy Muvman nadaje się również do powierzchni drewnianych, do parkietu?

Tak, ponieważ jest wyposażony w antypoślizgową gumową podstawę, chroniącą wszystkie rodzaje podłóg przez zarysowaniem.

Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.

© Aeris  |  © Marek Juszczak