Funkcjonalność
Jak funkcjonuje Swopper?
Aktywny stołek obrotowy Swopper składa się z podstawy wykonanej z odlewu aluminiowego, kolumny środkowej z regulowaną stalową sprężyną oraz wypukłego siedziska wypełnionego pianką. Do tego: indywidualnie regulowana wysokość i wychylenie boczne. Siedzisko odpowiada na ruchy osoby siedzącej odpowiednim ruchem przeciwnym. Wszystko to przekłada się na minimalny, ale niewyobrażalnie efektywny ruch wielu grup mięśniowych, w tym mięśni grzbietu, brzucha i nóg.
Aktywnie = zdrowo
Najwspanialsze w aktywnym siedzeniu jest to, że muskulatura nie może się spiąć, więc stale się wzmacnia i pozostaje sprawna. Krążki międzykręgowe – za sprawą niezliczonej ilości minimalnych zmian pozycji, stałego odciążania i dociążania – zostają bardzo dobrze odżywione, a więc dłużej elastyczne i ruchome.
Poprzez aktywowanie ruchu całego ciała Swopper dba o właściwą cyrkulację krwi. Stymuluje wyprostowaną pozycję siedzącą, głębszy oddech, a co za tym idzie – lepsze zaopatrzenie krwi w tlen.
Swopper jest dobry dla ciała, umysłu i nastroju!
Rodzaje obić siedziska
Do swojego Swoppera możesz wybrać wiele materiałów obiciowych – wysokiej jakości i łatwych do wyczyszczenia: markowe mikrowłókna w wielu atrakcyjnych kolorach, szlachetną skórę PREMIUM Leder, odporną sztuczną skórę SOFTEX lub funkcyjne obicie Stamskin/CARE.
Jeśli chodzi o kształt siedziska, masz do wyboru dodatkowy wariant: siedzisko SATTEL, czyli „siodło” – jednocześnie „sportowe” i ergonomiczne.
Ustawienie wysokości
Wysokość Swoppera można bardzo szybko i płynnie dopasować do preferencji: od 45 cm do 60 cm z obciążeniem. Swopper WORK pozwala na regulację od 42 do 57 cm. Po prostu używasz dźwigni pod siedziskiem i odciążasz lub dociążasz Swoppera, regulując wysokość w zależności od wzrostu, wysokości stołu czy aktualnej potrzeby.
Ruch boczny
o Ty decydujesz, jak bardzo i w jaki sposób chcesz się poruszać na Swopperze.
W zależności od tego, jak „twardo” lub „miękko” jest ustawiony przegub dolny, Twoje mięśnie są zmuszane do różnej pracy w czasie balansowania. Przegub wychylenia reguluje się u podstawy kolumny sprężyny.
Na początku, w okresie przyzwyczajania się, zaleca się ustawienie dość stabilnie – „twardo”. Później można regulować w większym zakresie.
Jedynym kryterium jest Twoja wygoda!
Ustawienie twardości sprężyny
To Ty decydujesz, jak „miękko” ustawisz sprężynę. Kręcąc pokrętłem u podstawy kolumny, płynnie uzyskasz swoje osobiste ustawienie.
Sprężyna SMALL jest przeznaczona dla osób ważących 40–80 kg, a sprężyna MEDIUM sprawdza się w przypadku użytkowników o masie ciała 60–120 kg.
Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.
© Aeris | © Marek Juszczak