O producencie

Producentem „swoppera” jest niemiecka firma Aeris.

„Swopper” to absolutna światowa nowość na rynku meblarskim.

To pierwszy na świecie ergonomiczny stołek, który umożliwia dynamiczny sposób siedzenia i ruch we wszystkich trzech płaszczyznach. Oznacza to, że po raz pierwszy siedzenie potrafi dopasować się ruchu osoby na niej siedzącej.

Celem firmy Aeris jest wprowadzenie większej ilości ruchu, do naszego codziennego życia, a tym samym poprawa jego jakości.

Pomysł na tego rodzaju sposób siedzenia podsunęła inżynierowi Josefowi Glöckl jego żona, fizjoterapeutka. Pani Glockl w swojej pracy codziennie spotykała się z problemami, z którymi boryka się ok. 80% obywateli rozwiniętych krajów – bólem kręgosłupa. Ponieważ ogólny brak ruchu powszechnie uznawany jest jako główna przyczyna wszelkich chorób cywilizacyjnych – w tym bólu pleców, małżeństwo Glöckl poszukało rozwiązania właśnie na tym polu.

Firma Aeris powstała w roku 1996. Właścicielami firmy są pomysłodawcy swoppera - małżeństwo Glöckl. Swoją siedzibę ma w pobliżu Monachium. Firma osiągnęła w ciągu ostatnich lat dynamiczny rozwój. Aktualnie dostarcza swoje wyroby nie tylko na rynek europejski, ale również do USA, Japonii, Korei, Afryki Południowej, Nowej Zelandii i Australii.

Autoryzowany Partner firmy Aeris od 2007 roku.

© Aeris  |  © Marek Juszczak